لیزر الکساندرایت کندلا آمریکا

الکساندرایت کندلا یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن است که در کلینیک زیبایی صدرا مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقدار طول‌موج این دستگاه 755 نانومتر بوده و اشعه آن توسط رنگ‌دانه‌های مو یعنی همان «ملانین» جذب می‌شود و سپس باعث تخریب لایه‌های میانی مو و در نهایت از بین رفتن آن می‌شود. در ضمن باید دانست که قبل از شروع به کار باید کارکرد دستگاه را روی بخش کوچکی از بدن تست کرد تا در صورتی که امکان آسیب به پوست وجود داشته باشد بتوان از آن جلوگیری کرد.

این دستگاه روی پوست‌های روشن تاثیر بیشتری دارد؛ زیرا پوست‌های تیره امکان نفوذ اشعه به عمق خود را نمی‌دهند.  هنگامی که اشعه نتواند به فولیکول یا ملانین موها راه پیدا کند توسط لایه‌های سطحی پوست جذب شده و امکان بروز آسیب‌های پوستی افزایش پیدا می‌کند. این دستگاه و دیگر دستگاه‌های لیزر روی مو‌های سفید تاثیر ندارند زیرا این موها فاقد ملانین هستند.

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که شخصی پوست بدن خود را برنزه کرده باشد هم نباید از دستگاه الکس کاندلا استفاده کند و برای این کار باید بین 4 تا 6 ماه صبر کرده و سپس اقدام به این کار کند.

افرادی که برای لیزر کردن موهای زائد بدن خود از دستگاه الکس کاندلا استفاده می‌کنند برای همیشه از شر بخش زیادی از این موها خلاص خواهند شد. البته چیزی در حدود 20 درصد این موها ممکن است به صورت نازک، ضعیف شده و کمرنگ بازگردند که این موها را نیز می‌توان با مراجعه‌ی هر شش ماه تا یک سال، یک بار به کلینیک، از روی بدن رفع کرد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که بهتر است افراد زیر 15 سال از این دستگاه و دیگر دستگاه‌های لیزر استفاده نکنند زیرا به دلیل تغییرات هورمونی در بدن این افراد، موهای زائد مجدداً رشد خواهند کرد.

ضمناً باید گفت که با توجه به طیف رنگ پوست بدن اکثر مردم ایران که از پوست روشن تا سبزه را شامل می‌شود و همچنین رنگ تیره‌ی موهای آن‌ها، دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا بهترین گزینه برای لیزر کردن موهای زائد ایرانی‌ها است.

همچنین در مورد لیزر دایود با ما مشورت نمایید.