لیزر کاشت مو و تأثیر آن در افزایش رشد مو

لیزر کاشت مو یکی از متدهای تأثیرگذار و قطعی در درمان موهای ازدست‌رفته است. یکی از درمان‌های دائمی برای ریزش مو، کاشت مو با لیزر محسوب می‌شود. در حال حاضر با پیشرفت فناوری کاشت مو لیزری ساده‌تر، راحت‌تر و طبیعی‌تر شده است. این روش به‌صورت سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی، مو را از نواحی رشد دائم به بخش طاس و یا کم‌پشت منتقل می‌کند. یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در زیبایی افراد داشتن موی پرپشت است. یکی از روش‌هایی که باعث رشد طبیعی موهای افراد می‌شود، کاشت مو است. کاشت موی سر از طریق روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در حال حاضر، برای کاشت موی طبیعی نیازی به عمل جراحی و بیهوشی نیست. در این روش پزشکان فولیکول‌های موی بیمار را در نواحی طاس سر می‌کارند و شرایط رشد دوباره را مهیا می‌کنند. کاشت مو به روش SUT یکی از موفق‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود که در این متد تا 14000 تار مو را می‌توان در یک جلسه کاشت و انجام شدن آن از طریق دستگاه لیزر است. در این روش برای کاشت موی طبیعی از سوزن‌‎های برش لیزری استفاده می‌شود. استفاده از این سوزن‌های خاص، کار برداشت مو را بسیار طبیعی نموده، به‌طوری‌که کسی متوجه کاشت آن نمی‌شود.

کاشت مو با لیزر چگونه است؟

یکی از عمل‌های زیبایی، لیزر کاشت مو محسوب می‌شود که از طریق متدهای درمانی مختلفی انجام می‌گیرد. کاشت مو با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های متفاوتی انجام می‌شود. به‌طورکلی روش‌های مختلف لیزر دارای کارکرد متفاوتی هستند. در حالت کلی، مهم‌ترین هدف این متد کاشت مو، تفکیک فولیکول‌های مو و کاشتن آن‌ها در نواحی که مو قرار ندارد. در روش‌های کاشت مو از طریق لیزر، تفاوت‌هایی در مدل و نحوه برداشت فولیکول‌ها وجود دارد. روش کاشت مو توسط لیزر طی فرایندهای برش، شکافتن یا سوراخ کردن صورت می‌گیرد. لیزر با ایجاد حرارت، بافت‌های نواحی برش را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و امکان دارد به محل دهنده و گیرنده صدمه وارد کند. کلینیک زیبایی صدرا با بهره‌مندی از متخصصین و کارشناسان مجرب کاشت موی طبیعی با لیزر را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند.

در این مقاله سعی شد در مورد لیزر کاشت مو بحث کنیم. کاشت مو با لیزر موجب افزایش جریان خون در سر، تحریک فولیکول‌های مو و بهبود پروسه درمان می‌شود. در این روش می‌توانید از متدهای شانه‌های لیزری و یا کلاه‌های لیزری استفاده نمایید. برای تقویت مو بعد از کاشت از لیزر استفاده نمایید، چراکه روند رشد موها را به‌سرعت افزایش می‌دهد.

برای ارتباط با ما و ثبت نظرات و پیشنهادهای خود می‌توانید از روش زیر در تماس باشید.

 

لیزر کاشت مو

 

کاشت مو به روش لیزری (LLLT)

لیزر کم‌توان متدی است که نیازی به جراحی ندارد و برای درمان ریزش مو به‌کار می‌‌رود. این متد دارای نتایج پایدار و ماندگار بوده و افراد بعد از استفاده از لیزر کم‌توان، انتظار دارند موهای آن‌ها از لحاظ حجم و ضخامت افزایش یابد. لیزر کم‌توان یا (LLLT) را می‌توانید به‌صورت هم‌زمان با جراحی کاشت مو انجام دهید. براساس تحقیقات انجام شده، لیزر کم‌توان می‌تواند به‌تنهایی بسیار تأثیرگذار باشد، اما لیزردرمانی نمی‌تواند به‌صورت کامل نقاط خالی شده از مو را به حالت اولیه خود برگرداند. افرادی که از طاسی شدید مردانه رنج می‌برند، از کاشت مو و لیزر کم‌توان می‌توانند به‌صورت هم‌زمان استفاده نمایند تا به نتایج چشمگیری دست یابند. اغلب افراد در طول روز حداقل 100 تار مو از دست می‌دهند. در برخی از افراد تارهای جدید جایگزین موهای ازدست‌رفته می‌شوند، اما بعضی دیگر این اتفاق نمی‌افتد تا دائماً حجم موی آن‌ها کاهش یابد. بعد از ریزش مو، برخی از افراد به‌دنبال روش‌هایی مانند مینی اکسیدی هستند. اغلب افراد عمل کاشت مو را برای خود انتخاب می‌کنند، اما برخی دیگر، لیزردرمانی را یک متد مناسب برای بازگشت موهای ازدست‌رفته می‌دانند. روش LLLT با نام‌های «نور قرمز» و «لیزر سرد» شناخته می‌شود. محبوبیت استفاده از این متد مدرن در بین افراد در حال افزایش است.

مزایای لیزر کاشت مو

در حقیقت، یکی از روش‌های تقویت مو به‌کارگیری لیزر بعد از کاشت مو است. استفاده از لیزر کاشت مو برای افزایش رشد مو باید طبق دستور پزشک انجام شود. این نوع لیزر یک روش کم‌توان و سرد به‌حساب می‌آید. لیزرهای کم‌توان گرما ندارند و از انرژی فوتونی استفاده می‌کنند که پس از کاشت مو برای افزایش جریان خون در پوست سر به‌کار گرفته می‌‎شوند. استفاده از این روش موجب می‌شود گلبول‌های قرمز خون، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به فولیکول‌های موی کاشته شده برساند و توسط این فولیکول‌ها موجب رشد سریع‌تر و ضخیم‌تر شدن موهای آن‌ها ‌شوند.

همین‌طور می‌توان گفت لیزر موجب تحریک متابولیسم فولیکول‌های مو، رشد و سالم شدن ظاهر آن‌ها می‌شود. استفاده از این روش از ریزش و نازک شدن موها جلوگیری می‌کند. تمام افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند یا می‌خواهند انجام دهند و همچنین کسانی که ریزش مو و کم پشتی دارند، می‌توانند از این متد برای تقویت موهای خود استفاده نمایند. به‌کارگیری لیزر بعد از کاشت مو، موجب رشد موهای تازه کاشته شده و همچنین به پروسه بهبود سرعت می‌بخشد. تقریباً در هر جلسه خون‌رسانی به پوست سر را بالا می‌برد و سبب تحریک فولیکول‌های مو و تقویت ریزش مو می‌شود. لیزر می‌تواند پروسه رشد مو را بر روی سر، خط پیشانی و مرکز آن را تحریک کند. لیزر می‌تواند موها را پرتر، درخشان‌تر و ضخیم‌تر کند و استحکام، خاصیت ارتجاعی آن‌ها را بیشتر کند.

 

لیزر کاشت مو

 

چگونه می‌توان از روش لیزر کم‌توان استفاده کرد؟

افراد می‌توانند به‌وسیله روش‌های مختلفی از لیزر کم‌توان استفاده نمایند. این روش‌ها شامل شانه‌های لیزری، کلاه‌های لیزری و غیره است. شانه‌های لیزری دارای برخی محدودیت‌های منحصربه‌فرد هستند و مراحل لیزردرمانی باید در منزل صورت گیرد که پروسه پیچیده‌ای است. کلاه لیزر اغلب در کلینیک‌ها به‌کار گرفته می‌شود. در این روش از دیودهای لیزر استفاده می‌شود. دیودها با استفاده از یک فرکانس مشخص، لیزر کم‌توان را به سمت فولیکول‌های مو ارسال می‌کنند. این جلسه تقریباً 30 دقیقه به طول می‌انجامد، اما با توجه به شرایط اولیه موها و انتظار از نتایج نهایی، امکان دارد جلسات چند بار تکرار شوند. در طول دوره درمان افراد احساس ناخوشایندی نخواهند داشت.

معمولاً استفاده از روش لیزر کم‌توان برای مو شامل 3 فاز متفاوت است. در فاز اول برای رسیدن به تکامل نیاز به 20 جلسه دارند. در پایان این فاز، 93 درصد افراد، افزایش حداقل 10 درصدی در موهای سر خود را تجربه می‌‎کنند. در فاز دوم برای رسیدن به تکامل نیاز به 36 جلسه لیزر دارند. در این روش 96 درصد افراد، افزایش حداقل 20 درصدی رشد موهای سر خود را مشاهده می‌کنند.

در فاز سوم و پایانی نیاز به 36 تا 52 جلسه است. در پایان این فاز 97 درصد از افراد در حجم موهای خود تغییرات مثبت را احساس می‌کنند. نکته قابل‌توجه و مهم این‌که تعداد جلسات در هر فرد می‌تواند متغیر باشد. معمولاً جلسات در 3 ماه اول، دو بار در هفته برگزار می‌شود. جلسات لیزر در 3 ماه بعدی تنها یک‌بار در هفته برگزار می‌شود. برای این کار حداکثر جلسات موردنیاز 70 جلسه است، اما بیشتر از این تعداد به افراد پیشنهاد نمی‌شود.

کاشت مو با لیزر igrow چگونه است؟

کاشت لیزری مو از طریق این روش می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را به‌دنبال داشته باشد. در این روش اشعه‌های لیزر با طول موج پایین و معینی به سطح پوست تابیده شده و توسط موها به فولیکول‌ها منتقل می‌شوند. این اشعه‌ها موجب تحریک فولیکول‌ها می‌شوند و این توانایی را دارند که سرعت بیشتری به رشد موهای خود ببخشند. این نکته را در نظر داشته باشید که کاشت مو با این روش هنگامی بهترین نتایج را به‌دنبال دارد که متخصصان زیبایی برحسب شرایط شما، این متد را مناسب بدانند. کاشت مو لیزری با استفاده از igrow هیچ‌گونه محدودیت خاصی ندارد و تمام افراد با هر جنسیتی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. استفاده از این روش دارای هزینه پایین بوده و هیچ عارضه خاصی را به‌دنبال ندارد و کاملاً ایمن محسوب می‌شود.

 

لیزر کاشت مو

 

مراقبت‌های بعد از کاشت مو با لیزر

مراقبت از موها بعد از کاشت مو دارای اهمیت بسیار زیادی است. اگر به‌درستی در کوتاه‌مدت و بلندمدت از موهای جدید کاشته شده مراقبت نمایید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در آینده هیچ‌گونه مشکلی نخواهید داشت. برای اطمینان از رشد سریع موها بعد از پروسه درمان می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را در رعایت نمایید.

مراقبت فوری

در ابتدا برای بهبودی اولیه، مهم است نواحی اطراف پوست خود را تاحدامکان تمیز نگه‌دارید. باهدف کمک به پروسه بهبود، اطمینان حاصل کنید که داروهای تجویزی شده طبق دستور پزشک جراح مصرف می‌شوند. بعد از کاشت مو لیزری این امکان وجود دارد پوست سر دچار خارش یا صورتی رنگ شود، اما نگران نباشید، این بخشی از پروسه درمان است. از خاراندن سر اجتناب کنید، در غیر این صورت این امکان وجود دارد فولیکول‌های موی جدید را پیش از رشد کردن از بین ببرید. این احتمال وجود دارد متوجه شوید که بخش‌هایی از سر شروع به پوسته‌پوسته شدن می‌کنند، این امر کاملاً طبیعی است. معمولاً این موارد در نواحی که موها کاشته شده‌اند، اتفاق می‌افتد. در این صورت اجازه دهید علائم به‌صورت طبیعی رفع شوند.

شستن موها

پزشک جراح در مورد شستن و شامپو زدن به پوست سر در دوره بهبودی، با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها توصیه‌های بسیار زیادی می‌کند. یک روز بعد از عمل ترمیم مو، باید موهای خود را به‌آرامی شست‌وشو دهید تا مطمئن شوید که هرگونه پوست مرده از بین رفته است. با این کار می‌توانید هرگونه دلمه اطراف نواحی گرافت ایجاد شده را تمیز کنید. این پروسه را در هفته ابتدایی بعد از عمل باید هر روز تکرار نمایید. برای شست‌وشو باید از یک شامپوی طبیعی استفاده نمایید و موهای خود را در چند روز ابتدایی با دست بشویید. هنگامی‌که سر به‌آرامی بهبود می‌یابد، می‌توانید به‌آرامی موهای خود را زیر دوش بشویید.

آنتی‌بیوتیک

رعایت کردن دستورالعمل‌های جراح در هفته ابتدایی بعد از عمل و مصرف کرم آنتی‌بیوتیک بسیار اهمیت دارد. هنگامی‌که سر بهبود پیدا می‌کند، این کرم می‌تواند به پروسه ترمیم کمک کرده و مطمئن شوید که بخش‌های برش دچار عفونت نمی‌شوند. برای بهبود پروسه درمان می‌توانید از کرم آنتی‌بیوتیک در هفته ابتدایی، 2 بار در روز و به‌منظور کاهش خطر ابتلا به عفونت، یک‌بار استفاده نمایید.

جلوگیری از عرق کردن

در دوران بهبودی اولیه بعد از عمل، انجام هر کاری که موجب عرق کردن بیش از حد شما می‌شود، خودداری نمایید. عرق کردن به‌صورت قابل‌توجهی، امکان عفونت در نواحی برش را بیشتر می‌کند، در نتیجه توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌هایی مانند استفاده از تردمیل اجتناب نمایید. پزشکان توصیه می‌کنند از قرارگیری در مقابل نور مستقیم آفتاب تا مدت کوتاهی خودداری نمایید، این امر جزء نکات مهم بعد از عمل محسوب می‌شود.

سیگارکشیدن ممنوع

حداقل تا 30 روز بعد از عمل سیگار نکشید. کشیدن سیگار موجب کاهش جریان خون در سر می‌شود. پزشکان توصیه می‌کنند در صورت امکان اقدام به ترک سیگار کنید، تا اطمینان حاصل شود که موهای جدید به‌صورت صحیح و کامل رشد خواهند کرد. بعد از گذشت 3 تا 6 ماه، موهای جدید به‌درستی شروع به رشد دوباره می‌کنند. 3 ماه اول، رشد و ریختن موها یک امر کاملاً طبیعی محسوب می‌شود. هنگامی‌که منتظر رشد موهای خود هستید باید صبر داشته باشید، چراکه یک پروسه طولانی است. اگر دائم و به طور مناسب از موهای خود مراقبت نمایید، زندگی شما دچار تغییرات مثبت خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.