میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از شیوه‌های پرطرفدار جوان سازی پوست و زیبایی است که توسط متخصصان و کارشناسان مجربِ کلینیک زیبایی صدرا به مشتریان محترم ارائه می‌شود. دستگاه درمارولر وسیله‌ای است که با آن روش دستیِ این شیوه درمانی پیاده‌سازی می‌شود. روش کار این دستگاه نیز بدین شکل است که غلتکی روی یک دسته سوار شده است که سوزن‌های کوچکی از جنس تیتانیوم روی آن قرار دارند و این سوزن‌ها حفره‌هایی با عمق مشخص روی صورت ایجاد می‌کنند.

در نوع دیگر این گونه از درمان از دستگاهی مخصوص برای ایجاد سوراخ استفاده می‌شود که حرکت آن به صورت اتوماتیک قابل تنظیم است و منافذی که روی سطح پوست ایجاد می‌کند از روش دستی بیشتر هستند.

قبل از این‌که درمان به روش دستی یا دستگاهی آغاز شود، یک سرم حاوی مواد درمانی مثل ویتامین سی، اسید هیالورونیک و … روی سطح پوست قرار داده می‌شود و با آغاز فرآیند سوراخ شدن پوست، این مواد وارد پوست بدن می‌شوند و بعد از آن فرآیند ترمیم و بازسازی آغاز می‌شود.

نیدلینگ شیوه‌ای است که استفاده از آن می‌تواند باعث جوان‌سازی پوست، رفع چین چروک‌های آن، درمان جای آکنه‌ها و جوش‌ها، برطرف کردن استرچ مارک یا ترک‌های سطح پوست مانند ترک ناشی از چاقی یا لاغری یا ترک‌های ناشی از حاملگی، شود.

افرادی که می‌خواهند از این شیوه جوان‌سازی و زیباسازی پوست استفاده کنند باید حداقل 2 تا 3 هفته قبل از این کار استفاده از کرم‌های لایه‌بردار را متوقف کنند. در صورت داشتن حساسیت به ماده خاصی یا دچار شدن به عارضه پوستی مشخصی، این موارد به پزشک اطلاع داده شود. پاک‌سازی پوست برای دریافت بهتر سرم و ویتامین‌های موجود در آن نیز قبل از این عمل ضروری است.

در ضمن بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ نیز باید از انجام فعالیت‌هایی که منجر به تعریق می‌شود، جلوگیری کرد. یا در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگرفت و حتماً از کرم‌های حاوی زینک و ضد آفتاب استفاده کرد. همچنین محصولاتی که خاصیت اسیدی دارند نیز نباید مصرف شوند.