تغذیه

تغذیه و رژیم‌های مربوط به لاغری و چاقی از خدمات کلینیک زیبایی صدرا است. کارشناسان و متخصصان حاضر در کلینیک صدرا بسیار مجرب بوده و مجهز به دانش روز علوم غذایی هستند. شما می‌توانید با مراجعه به صدرا برای کاهش یا افزایش وزن خود اقدام کرده و از دریافت نتیجه مطلوب مطمئن باشید.

قبل از این‌که نکاتی را در مورد شیوه درست مصرف غذا و فرهنگ غذایی بیان کنیم نیاز است که مواردی را یادآور شویم. برای مثال باید بدانید که داشتن سبک زندگی ناسالم می‌تواند به شدت روی وزن بدن شما تاثیر داشته باشد. نداشتن خواب کافی و استراحت کم یا ورزش نکردن، از مهم‌ترین عوامل چاقی هستند. با در نظر گرفتن این مورد اگر مصرف غذای ناسالم یا رژیم‌های غذایی نامطلوب نیز به این اختلالات اضافه شود، تاثیر آن‌ها چند برابر شده و فرد به چاقی مفرط دچار می‌شود.

اما در مورد رژیم‌های غذایی باید بیان کرد که در اکثر این رژیم‌ها، مصرف سبزی‌ها و لبنیات توصیه می‌شود. نکته جالب مصرف این خوراکی‌ها این است که فرقی نمی‌کند رژیم غذایی مذکور برای لاغری تجویز شده باشد یا برای چاقی؛ در هر صورت یک رژیم غذایی مناسب و استاندارد باید دربرگیرنده‌ی سبزی‌ها و لبنیات باشد.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که مواد غذایی‌ای مانند گوشت و لبنیات که در رژیم‌های غذایی مخصوص لاغری تجویز می‌شوند باید کم‌چرب باشند. عموماً متخصصان مجموعه ما و دیگر مجموعه‌های همکار، افراد را از مصرف غذاهای فست‌فودی و آماده، منع می‌کنند؛ چون شیوه پخت و روغن‌های استفاده شده در این غذاها بسیار مضر است. در ضمن یکی از عوامل اصلی افزایش وزن و چاقی خطرناک، مصرف غذاهای آماده و فست‌فود است.

یک رژیم غذایی استاندارد و حرفه‌ای عموماً دربرگیرنده تمامی مواد غذایی در اندازه‌های مشخص است. کارشناسان تغذیه صدرا نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سعی در اصلاح فرهنگ تغذیه افراد دارند. لازم به ذکر است افزایش مقدار مصرف خوراکیِ خاصی یا قطع کردن مصرف نوع خاصی از غذا، در دراز مدت آسیب‌زا خواهد بود.

همچنین در مورد انجام پیکر تراشی با ما مشورت نمایید.