تقویت مو

تقویت مو راهکاری است که افراد دارای موهای ضعیف یا آسیب دیده می‌توانند به کار ببرند تا از ریزش بیشتر یا از دست دادن همیشگی موها جلوگیری کنند. تقویت کردن موها قطعاً راهکار بهتری نسبت به کاشت مو خواهد بود پس بهتر است با مراجعه به کارشناسان و متخصصان کلینیک زیبایی صدرا از تجربه و تخصص آن‌ها برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

از جمله نشانه‌هایی که نشان دهنده ضعف موها و نیاز آن‌ها به تقویت شدن است، باید به مواردی مثل شکنندگی موها، پژمردگی آن‌ها و نازکی مو اشاره کرد. خشکی زیاد موها یا چربی بیش از اندازه آن‌ها هم نشان دهنده نامناسب بودن وضعیت موی سر بوده و تقویت موها را ضروری جلوه می‌دهد.

عواملی که موجب ایجاد چنین نشانه‌هایی و در نهایت آسیب رسیدن به موها می‌شوند، مختلف هستند که یکی از شایع‌ترین آن‌ها موارد ژنتیکی و ارثی است که از والدین به فرزندان منتقل می‌شود. در کنار این مورد عواملی مثل استفاده از قرص‌های ضدبارداری و یائسگی در بانوان نیز موجب ضعف موها می‌شود. عفونت قارچی پوست، رژیم غذایی نامطلوب، استرس، برخی از داروها به خصوص داروهای مخصوص سرطان، نور خورشید، کلر موجود در آب مصرفی روزانه، دستگاه‌های تهویه هوا، گرمایش و سرمایش محیط و آلودگی هوا را  نیز می‌توان از جمله عواملی برشمرد که باعث شکنندگی، نازکی یا پژمردگی موی سر می‌شوند.

البته باید دقت داشت که هر انسانی به طور تقریبی 100 هزار تار مو روی سر خود دارد که روزانه بین 100 تا 150 عدد از آن‌ها را از دست می‌دهد؛ ولی پوست سر موهای تازه‌ای را جایگزین موهای ریخته شده، می‌کند. روند جایگزینی موها از میان‌سالی به بعد کاهش پیدا می‌کند و در نهایت متوقف خواهد شد که این امر در کهن‌سالی موجب کم مویی افراد می‌شود.

با توجه به توضیحات داده شده می‌توان نتیجه گرفت که ضعیف شدن موها امری اجتناب‌ناپذیر است ولی می‌توان با مراقبت به موقع و همچنین مراجعه به مراکز تخصصی پوست و مو مانند کلینیک صدرا برای تقویت مو گام‌های موثری برداشت.