لیفتینگ

لیفتینگ یکی از شیوه‌های جوان سازی پوست است که هم به صورت تهاجمی و هم به صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود. افزایش سن باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود و همین عامل انجام این عمل را ضروری جلوه می‌دهد. متخصصان و کارشناسان کلینیک زیبایی صدرا آمادگی دارند تا با استفاده از روش‌های مختلف عمل لیفت پوست را برای متقاضیان محترم انجام دهند.

علاوه بر بالا رفتن سنِ افراد، از دلایل دیگری که باعث افتادگی یا شل شدن پوست می‌شود، باید به کاهش وزن‌های ناگهانی (در بازه‌‌ای کوتاه)، حضور مداوم در برابر نور مستقیم آفتاب و البته استرس و اضطراب در زندگی روزمره، اشاره کرد. افرادی که در بازه سنی بین 40 تا 60 سال قرار دارند، بیشترین فراوانیِ داوطلبِ انجام عمل‌های مختلفِ لیفت پوست، هستند.

از جمله مواردی که هنگام انجام جراحیِ لیفت ِ پوست توسط پزشک جراح بررسی خواهند شد، باید به قد و وزن اشاره کرد. بررسی قد و وزن به جراح این اطمینان را می‌دهد که انجام این عمل برای متقاضی زیانی در پی خواهد داشت یا نه. در صورتی که شخص متقاضی داروهای شیمیایی یا گیاهی خاصی مصرف می‌کند باید آن‌ها را به پزشک جراح خود معرفی کند. همچنین لازم به ذکر است افرادی که دارای اضافه وزن هستند یا در شرف بارداری هستند به احتمال زیاد از انجام این عمل منع شده و از آن‌ها خواسته می‌شود که لیفت پوست خود را تا رسیدن به شرایط متعادل‌تر به تاخیر بیندازند.

در ضمن دو هفته قبل از انجام عمل باید از مصرف قرص‌هایی که حاوی آسپرین هستند خودداری کرد و داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی نیز باید کنار گذاشته شوند. باید دانست که مصرف چنین داروهایی خطر خونریزی در هنگام عمل را افزایش می‌دهند.

افرادی که قصد دارند موهای خود را مش، فر یا رنگ کنند نیز باید این کار را قبل از انجام عمل لیفتینگ صورت دهند زیرا بعد از عمل تا چند هفته زخم‌ها ممکن است تازه بوده و به این مواد شیمیایی حساس باشند.