مزوتراپی

مزوتراپی روشی پرکاربرد در درمان کم‌آبی پوست، ریزش موها، سلولیت، رفع چین‌وچروک‌های سطح پوست و … است که توسط متخصصان و کارشناسان کلینیک زیبایی صدرا و با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها انجام می‌شود.

این روش یک شیوه تزریقی است که در طی آن مواد مختلف با توجه به مشکل پوستیِ ایجاد شده، به زیرِ لایه میانی پوست تزریق می‌شوند. این مواد می‌تواند شامل آنزیم‌ها، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، هورمون‌ها، داروها و … باشد.

این مواد درمانیِ تزریقی دسته‌بندی‌های زیادی دارند که برخی از آن‌ها بدین شرح هستند. برای مثال در دسته ویتامین‌ها، ویتامین ب 5 برای بهبود بافت پوستی و تقسیم سلولی تزریق می‌شود. ویتامین ث به عنوان یک آنتی‌اکسیدان تزریق شده و باعث افزایش کلاژن‌سازی می‌شود. ویتامین «آ» دارورسانی به پوست را بهبود می‌دهد و همچنین کلاژن‌سازی را نیز تحریک می‌کند. بیوتین دیگر ویتامینی است که با تزریق کردن آن می‌توان از پوسته‌پوسته شدن سطح پوست و ریزش مو جلوگیری کرد. در ضمن بیوتین ترشحات غده‌های چربی پوست را نیز تنظیم می‌کند.

مورد دیگر از دسته‌بندی مواد تزریقی در مزو تراپی داروها هستند که برخی از آن‌ها بدین شرح هستند. برای مثال لیدوکائین یا پروکائین باعث بی‌حسی موضعی در پوست می‌شوند و التهاب را کاهش می‌دهند. داروهای مغذی مانند سیلیکون نیز برای ترمیم و رشد موها و پوست موثر هستند. ال – کارنیتین یک داروی تجزیه‌کننده چربی بوده که در درمان سلولیت استفاده می‌شود.

داروهای هورمونی دیگر مواد تزریقی به لایه میانی پوست بوده که کنترل‌کننده هورمون‌های جنسی هستند و از ریزش مو جلوگیری می‌کنند. فیناستراید یا سیپروترون از جمله این داروهای هورمونی هستند. داروهای بسط‌دهنده عروق که موجب افزایش خون‌رسانی به پوست می‌شوند مثل بوفلومدیل هم جزو داروهای تزریقی در روش مزوتراپی هستند.

موادی نظیر سدیم پیروات برای رفع لکه‌های پوستی و جلوگیری از پیری، گلیکولیک اسید برای رفع ترک‌ها و لکه‌های پوستی و اسکارها و کافئین برای درمان سلولیت و جلوگیری از ریزش مو نیز از دیگر مواد تزریقی در این شیوه درمانی هستند.

همچنین در مورد کربوکسی کربونیک با ما مشورت نمایید.