میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی جهت جوان‌سازی پوست است که مختصراً به آن میکرودرم نیز گفته می‌شود. شیوه عمل این روش بسیار به میکرونیدلینگ نزدیک است. میکرودرم برای لایه‌برداری سطح پوست استفاده می‌شود و به عنوان شیوه‌ای غیرتهاجمی شناخته می‌شود.

در این روش برداشتن خارجی‌ترین لایه پوست که حاوی سلول‌های مرده است با یک دستگاه مکنده انجام می‌شود. در نوک این دستگاه از الماس یا کریستال استفاده می‌شود که همین عامل باعث گران‌قیمت بودن این دستگاه شده است. برداشته شدن این سلول‌ها باعث می‌شود که سیستم دفاعی بدن تحریک شده و برای جبران آسیب ظاهریِ وارد شده، اقدام به خون‌رسانی و بازسازی سلولی کند، این کار در نهایت موجب کلاژن‌سازی، سفت شدن، جوان شدن و شفافیت پوست می‌شود.

از آنجایی که کریستال می‌تواند برای فرد ایجاد عارضه کند و چشم او را خراش دهد، در هنگام عمل لایه‌برداری با این دستگاه، از عینک مخصوص برای مشتری استفاده می‌شود. همچنین در صورتی که مشتری در حین عمل لایه‌برداری، کریستال را استشمام کند، امکان ایجاد عارضه برای او وجود دارد.

برای این‌که استفاده از این شیوه به طور کامل روی پوست تاثیرگذار باشد به تعداد جلساتی بین 6 تا 10 جلسه نیاز خواهد بود. در ضمن بعد از انجام این عمل پوست بعد از گذشت یک یا دو روز بهبود پیدا می‌کند. افرادی که از این شیوه جوان‌سازی پوست استفاده می‌کنند نیاز به استراحت بعد از عمل ندارند و می‌توانند بلافاصله بعد از لایه‌برداری به فعالیت روزمره خود بازگردند. همچنین استفاده از لوازم آرایشی نیز ممنوع نبوده و فرد می‌تواند برای پوشش برافروختگی صورت، بعد از انجام میکرودرم صورت خود را آرایش کند. در ضمن به دلیل این‌که بعد از اتمام کار، پوست رطوبت خود را از دست می‌دهد نیاز است که از یک مرطوب‌کننده استفاده شود.

نکته‌ای که باید به آن دقت داشت این است که میکرودرم ابریژن انواع گوناگون و دستگاه‌های متنوعی دارد ولی اساس کار این دستگاه‌ها یکسان است و همه آن‌ها پوست را سابیده و لایه‌های مرده آن را می‌مکند.