کاشت ابرو ؛ روشی ایمن و دائم

کاشت ابرو یکی از خدمات کلینیک زیبایی صدرا است که توسط کارشناسان و متخصصان به‌وسیله به‌روز‌ترین تکنولوژی انجام می‌شود. کاشت ابروی طبیعی روشی است که در طی آن موهای ناحیه‌ای از سر به قسمت ابروها منتقل شده و تکنیک‌های انجام آن مشابه کاشت مو است. در این شیوه صرفاً موها نیستند که به ناحیه ابرو منتقل می‌شوند، بلکه فولیکول مو نیز به این ناحیه انتقال و پیوند زده می‌شود. برخی از روش‌ها هستند که کم‌پشتی ابروها را جبران می‌کنند. تاتو کردن، استفاده از مداد ابرو، هاشور زدن و روش‌های این‌چنینی؛ اما باید دانست که این شیوه‌ها هیچ‌کدام منجر به داشتن ابرویی طبیعی نشده و در نهایت بهتر است که فرد اقدام به کاشت ابرو طبیعی نماید. از جمله دلایلی که می‌تواند باعث ریزش و کم‌پشتی ابروها شود، باید به بیماری‌های تیروئیدی، عفونت، برداشتن و کندن بیش از حد آن‌ها، اختلال مادرزادی در رشد ابروها، آلوپسی آره‌تا، بیماری‌ها عمومی و سیستمیک، سوختگی، تاتو و هاشور ابرو و مشکلات ژنتیکی و ارثی و مواردی ازاین‌دست اشاره کرد.

ویژگی‌های مهم کاشت ابرو

از جمله ویژگی‌های مهمی که در کاشت بسیار مهم است و باید به آن‌ها توجه کرد شامل موارد زیر هستند:

جهت رشد موهای ابرو در نواحی مختلف آن متفاوت از هم بوده و در هنگام کاشت باید به آن‌ها توجه کرد. زاویه رشد ابرو نسبت به پوست صورت زیاد بوده و این ویژگی باعث می‌شود که موهای آن‌ها روی پوست حالت خوابیده داشته باشند. این موها برخلاف موهای سر که در دسته‌های 2 تا 4 تایی رشد می‌کنند، به‌صورت تک و دانه‌دانه درحال‌رشد هستند. در مورد کاشت برای خانم‌ها و آقایان باید تفاوت ابروهای آن‌ها را در نظر گرفت. در مورد آقایان باید دقت داشت که ابروهای آن‌ها نسبت به خانم‌ها متراکم‌تر و ضخیم‌تر است و قوس یا خم‌های کم‌تری نیز دارد.

اهمیت نحوه کاشتن ابرو

یکی از تکنیک‌های بسیار ظریف و هنرمندانه، کاشت به‌صورت طبیعی محسوب می‌شود که طراحی آن در هر فردی متفاوت است. از سمتی دیگر زاویه رویش مو در ابروها از اهمیت خاصی برخوردار است و زوایای آن در هر فرد با دیگری تفاوت دارد. در هر نقطه از ابرو زاویه رویش آن نسبت به دیگر سطح پوست و مکان قرارگیری متفاوت است. رعایت خواب و جهت کاشت از اهمیت منحصربه‌فردی برخوردار است تا بعد از بلند شدن و رشد ابروها به‌صورت نامنظم و عمود بر روی پوست قرار نگیرند. در ناحیه ابرو زاویه و جهت رویش موها از طریق 3 بخش متفاوت مانند تاج، تنه و دم دسته‌بندی می‌شود. در این صورت این عمل نیاز به‌دقت و تجربه بسیار بالایی دارد.

تفاوت کاشت با سایر روش‌ها

اغلب خانم‌ها که نمی‌توانند هزینه عمل کاشت برای ابروها را پرداخت نمایند، در نتیجه روش‌های جایگزین که نیاز به جراحی ندارند، انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین روش‌هایی که امروزه اغلب خانم‌ها استفاده می‌کنند شامل تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ است. برای طراحی ابرو در هر 3 روش از رنگ‌دانه‌هایی مشابه رنگ طبیعی موها استفاده می‌شود و فرم آن را از طریق یک قلم خاص یا تیغ ریز طراحی می‌کنند. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های آن‌ها اشاره کنیم تا متوجه شوید که چرا کاشت نسبت به دیگر روش‌ها برتری دارد:

ماندگاری نتایج

نتایج کاشت کاملاً طبیعی است و نیازی به تمدید مجدد ندارد و تا پایان عمر شما ثابت باقی می‌ماند. درحالی‌که، هرکدام از این روش‌ها نیاز دارند که هرچند وقت یک‌بار برای تمدید اقدام نمایید.

امکان اصلاح فرم ابروها

ازبین‌بردن رنگ‌دانه‌های تاتو، میکروبلیدینگ و هاشور بسیار سخت است و برای پاک‌کردن آن‌ها باید از لیزر استفاده نمایید. در این صورت اگر از فرم ابرو طراحی شده خود راضی نیستید، مجبور به پذیرش آن هستید. درحالی‌که، کاشت ابروی طبیعی را می‌توانید با اصلاح یا آرایش آن‌ها به هر فرمی که دوست دارید، تغییر دهید.

طبیعی بودن ابروها

ابروهایی که به‌صورت طبیعی کاشت می‌شوند و موهایی که در نواحی خالی شده قرار می‌گیرند، جزء موهای بدن شما هستند؛ بنابراین ساختاری کاملاً طبیعی بوده و توانایی رشد مجدد را دارند. بدین ترتیب، هیچ‌گونه حالت غیرطبیعی یا خشک و رسمی در چهره شما ایجاد نمی‌شود. درحالی‌که، استفاده از رنگ‌دانه‌ها هرچند به رنگ موهای طبیعی شما نزدیک باشند، اما باز مشخص هستند و فرم غیرطبیعی به ظاهر شما می‌دهند.

نکات مهم در رابطه با کاشت ابرو طبیعی

کاشت طبیعی ابرو یک تکنیکی ایمن و مطمئن برای افرادی است که به‌دلیل مختلف ابروهای آن‌ها از بین رفته و یا دچار آسیب شده‌اند. کاشت یک تکنیکی تأثیرگذار برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک که موهایی آن‌ها از بین رفته است. در این صورت به‌دلیل برداشت بیش از اندازه موی ابرو، زخم‌ها و یا ژنتیک، ابرهای آن‌ها کم‌پشت شده است.

 1. سن مناسب

اغلب افرادی که رنج سنی بین 28 تا 25 سال قرار دارند، برای آن‌ها کاشت انجام نمی‌شود. در موارد خاصی و با تأیید پزشک این کار را می‌توان انجام داد.

 1. مراحل کاشت

کاشت طبیعی مو و با ظاهری کاملاً عادی صورت می‌گیرد. الگوی کاشت ابرو طبیعی براساس سلیقه و نظر فرد، فرم صورت و سن آن از طریق پزشک متخصص مشخص می‌شود. برای کاشت باید فرد تحت بی‌حسی موضعی و بدون ناراحتی انجام شود.

 1. روش کاشت

روش‌های مختلفی برای کاشت وجود دارد که شما می‌توانید براساس سلیقه شخصی و با نظر پزشک متخصص یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. برای کاشت یک نوار باریک از بانک موی فرد برداشته می‌شود و از طریق این برش ناحیه پشت سر نیاز به بخیه دارد. بعد از تفکیک و کات زدن، موها در نواحی کادر ابرو کاشته می‌شوند. در این صورت بعد از 2 هفته بخیه کشیده می‌شود و جای آن کاملاً بهبود پیدا می‌کند.

 1. نحوه استفاده از بانک مو

با توجه به این‌که موهای موردنیاز برای کاشت از ناحیه سر برداشته می‌شود؛ بنابراین یک شکاف بسیار ریز در سر ایجاد و یک قسمت کوچک از موهای سر از بخش عقب برداشته خواهد شد. در این صورت موها در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا جدا می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که پیازهای مو به‌شکل تک‌تک در بخش ابرو کاشته می‌شوند تا یک ظاهر طبیعی در صورت ایجاد شود.

 1. میزان زمان برداشت فولیکول

برای برداشت فولیکول‌های مو، حداقل یک‌چهارم زمان عمل نیاز است.

 1. تعداد گرافت‌‏ها

با توجه به مدل و تراکم ابرو تعداد گرافت‌های برداشته شده برای هر فرد متفاوت است. معمولاً برای هر دو ابرو بین   1000 تا 1300 ریشه مو برداشته خواهد شد.

 1. مدت‌زمان عمل

کاشت ابروی طبیعی یک عمل سرپایی به‌شمار می‌رود که با بی‌حسی موضعی و در یک جلسه صورت می‌گیرد و نیازی به بستری شدن نخواهد داشت. معمولاً زمان موردنیاز برای این کار بین 5 تا 6 ساعت است. افراد به‌سادگی می‌توانند مدل ابرو موردنظر خود را طراحی و عمل براساس آن انجام شود.

اهمیت نحوه ایجاد شکاف محل قراردادن موها

با استفاده از سوزن مخصوص، صدها شکاف بسیار ریزی بادقت زیاد در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود. قطر منافذ باید بسیار کوچک انتخاب شوند، درصورتی‌که منافذ بزرگ باشند، خروجی موهای ابرو دارای حالت ضخیم و غیرطبیعی است. محل قرارگیری موهای کاشته شده باید به‌هم خیلی نزدیک و پرتراکم باشد، طوری که پوست زیر موهای ابرو دیده نشود. معمولاً در هر جلسه درمانی بین 300 تا 500 پیوند به هرکدام از ابروها زده می‌شود.

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش موهای ابرو بعد از کاشت امری کاملاً طبیعی است، چراکه در ناحیه سر، گرافت‌های مو در ناحیه ابرو بعد از گذشت چند هفته پس از کاشت شروع به ریزش می‌کنند. این روش نیز مشابه کاشت مو است. اغلب موی کاشته شده در ابرو در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن بعد از گذشت 3 تا 4 ماه به حالت عادی خود بازمی‌گردد. نتایج نهایی حاصل از کاشت مو در ابرو بعد از 6 ماه بین 50 تا 60 درصد قابل‌مشاهده است. همین‌طور می‌توان گفت نتایج کامل این درمان بین 9 تا 12 ماه طول می‌کشد.

توصیه‌های ضروری بعد از کاشت

 • ممنوع بودن تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته شده در چند روز ابتدایی
 • شسته نشدن نواحی اطراف ابرو و چشم با آب به‌صورت مستقیم
 • خودداری از آرایش کردن نواحی ابرو به مدت 7 روز
 • استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک برای ممانعت از عفونت بعد از کاشت
 • امکان شست‌وشوی معمولی صورت بعد از گذشت 7 روز
 • امکان‌پذیر بودن رنگ ابروهای کاشته شده

برای ابروهای کاشته شده از بانک موی سر فرد تهیه می‌شود و با درنظرگرفتن این نکته که موی ابرو همواره درحال‌رشد نیست و بعد از گذشت زمان کوتاهی رشد آن متوقف شده باید به‌صورت منظم توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

عوامل مؤثر در هزینه کاشت ابرو

یکی از فاکتورهای مهم برای کاشت طبیعی ابرو هزینه آن است که باید در هنگام برنامه‌ریزی، مورد بررسی واقع شود. در ادامه قصد داریم عوامل مهم و تأثیرگذار را معرفی کنیم:

روش کاشت

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت نهایی کاشت، روش برداشت گرافت‌ها از بانک و کاشت آن‌ها در نواحی موردنظر است. برای کاشت از روش‌های متعددی نظیر FUT، FIT، SUT به‌کار گرفته می‌شود. استفاده از روش FUT که قدیمی‌ترین شیوه برای کاشت است، نسبت به دیگر موارد هزینه کمتری دارد. استفاده از دستگاه‌های پیشرفته برای برداشت گرافت‌ها امکان آسیب به آن‌ها را کاهش داده و تا حد زیادی از عوارض آن می‌کاهد، در نتیجه قیمت بالاتری دارند.

تراکم موردنظر و تعداد گرافت‌های موردنیاز

براساس نیاز ابرو شما به ترمیم و مدل موردنیاز برای پیاده‌سازی آن، تعداد گرافت‌ها برای کاشت متفاوت است. معمولاً برای ترمیم ابروها بین 200 تا 300 فولیکول نیاز خواهد بود، مگر این‌که فرد تمایل بیشتری به ابروهای پهن‌تر و پرپشت‌تری داشته باشد.

مدل ابرو

از دیگر فاکتورهای مؤثر در تعیین هزینه، مدل کاشت محسوب می‌شود. افرادی که تمایل بیشتری به ابروهای پهن و دنباله بلندی دارند، نیاز به گرافت‌های بیشتری داشته، در نتیجه فرایند برداشت طولانی شده و هزینه بیشتری را برای آن‌ها به‌دنبال خواهد داشت. از جهتی دیگر درصورتی‌که بخش زیادی از گرافت‌ها در تاج یا انتهای ابرو کاشته شود، هزینه بیشتری نیاز دارد.

دستمزد پزشک

تجربه و مهارت پزشک می‌تواند در هزینه کاشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. اگر تمام بخش‌های ابرو دچار ریزش شده، تیم پزشکی نیاز به زمان بیشتری دارند، در نتیجه هزینه بیشتری را دریافت می‌کنند.

در این مقاله سعی شد در رابطه با کاشت ابرو بحث کنیم. امروزه اغلب خانم‌ها با ریزش و یا کم‌پشت شدن ابروهای خود از روش کاشت ابروی طبیعی استفاده می‌کنند. کاشت طبیعی ابرو می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در زیبایی خانم‌ها داشته باشد و موجب افزایش اعتماد‌به‌نفس آن‌ها شود. جهت مشاوره و پاسخگویی به سؤالات شما می‌توانید از طریق کارشناسان ما در کلینیک زیبایی صدرا اقدام نمایید.

برای ارتباط با ما و ثبت نظرات و پیشنهادهای خود می‌توانید از طریق زیر در تماس باشید.