کربوکسی کربونیک

کربوکسی کربنیک یا کربوکسی‌تراپی فرآیندی در زیباسازی و جوان سازی پوست است که در طی آن گاز کربنیک را به زیر پوست تزریق می‌کنند. همچنین این روش راه درمان سلولیت (توده‌های چربی موضعی) نیز هست. این شیوه و دستگاه آن در کلینیک زیبایی صدرا، توسط بهترین متخصصان و کارشناسان پوست و زیبایی به کار گرفته می‌شوند تا رضایت مشتری تامین شود.

در جوان‌سازی و ترمیم پوست با کمک این شیوه، سوزن‌های خیلی ظریف به زیر پوست هدایت شده و از طریق آن‌ها تزریق گازِ بی‌خطر کربن انجام می‌شود. این کار باعث می‌شود به دلیل تجمع گاز کربن در نقطه‌ای از بدن، اکسیژن‌رسانی به آن نقطه افزایش پیدا کرده و افزایش اکسیژن موجب تحریک فیبروپلاست‌ها و در نهایت افزایش کلاژن‌سازی شود. نواحی گردن، پلک‌ها، شکم، پاها، باسن، بازوها و صورت با این روش جوان‌سازی می‌شوند. رفع سلولیت‌ها، ترک‌های پوست و سیاهی زیر چشم‌ها از جمله مزایای استفاده از این روش است. رفع کردن چین‌وچروک‌های ریزِ روی صورت، بهبود خاصیت کشسانی پوست و افزایش جریان خون در پوست نیز از دیگر مزیت‌های استفاده از این دستگاه و روش مربوط به آن است.

در ضمن باید اضافه کرد که علاوه بر خدمات زیبایی و جوان‌سازی پوست که با این دستگاه ارائه می‌شوند، از این شیوه برای درمان کردن اختلال نعوظ، طاسی سرِ ناشی از ضعف جریان خون، سندرم ریناد، آرتریت حاد و … نیز استفاده می‌شود. در ضمن باید اشاره کرد که اگر از این دستگاه برای درمان توده‌های سلولیت استفاده شود، روش کار آن تهاجمی‌تر شده و ریسک بالاتری خواهد داشت.

افرادی که برای جوان‌سازی پوست و دیگر خدمات پزشکی از دستگاه و روش فوق استفاده می‌کنند باید بدانند که یکی از سریع‌ترین روش‌های درمان را انتخاب کرده‌اند. برای مثال طول جلسات درمانی در روش کربوکسی تراپی حدود 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید و افراد بعد از دریافت خدمات درمانی از این دستگاه می‌توانند بلافاصله به امور روزمره خود مشغول شوند.